Octoopi’nin Hikayesi

Octoopi markası ahtapotların doğasından esinlenilerek, talep edilen ihtiyaçları çözebileceğimizi düşündüğümüz bir sistem önerisi olarak doğmuştur.

Denizlerdeki en akıllı canlılardan biri olan ahtapotlar, 1 tane merkezi beyne ve her bir kolunu birbirinden bağımsız hareket ettirmeye/yönetmeye yarayan 8 tane yardımcı beyne sahipler. Biz de bu yapıdan yola çıkarak  yoğun ar-ge çalışmalarımız sonucunda çok başarılı bir ürün ailesi ortaya çıkardık.

Ürünlerimizde,  müşterilerimize etkin ve verimli kaynaklar sunarak kendilerine güvenli ve konforlu bir alan yaratmaları için olanak sağladık. Bundan sonra da Octoopi markamızla ürün ailemizi genişletmeye ve bu alanda yoğun, başarılı ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. O yüzden marka ismimizi oluştururken de esin kaynağımız olan ahtapotlara ithaf etmek istedik ve İngilizce ahtapot sözcüğünün çoğulu olan “Octopi”ye bir tane daha “-o” eklememizle “Octoopi” markası doğmuş oldu.

Mertech Electronics

Octoopi Nedir?

Octoopi bir akıllı enerji ve grup akü yönetim sistemi olup OctopusBrainTM teknolojisi üzerinde geliştirilmiştir. Teknelerde kullanılan (konvansiyonel sistemlerde çoğunlukla paralel bağlı olan) akü gruplarındaki her bir akünün, otomatik ve sıralı olarak şarj edilmesini, aynı şekilde sıralı olarak tüketilmesini ve yönetilmesini sağlayan OctopusBrainTM teknolojisi ile Octoopi Smart Energy ürünleri geliştirilmiştir.

Tamamen Türkiye’de, MERTECH mühendis, tasarımcı ve yazılımcıları tarafından geliştirilmiştir.